Grzybica - problem globalny

lekarze specjaliści > Grzybica > Grzybica - problem globalny

Specjaliści Radzą

Grzybica - problem globalny

Co drugi-trzeci człowiek na świecie jest nosicielem grzybów.
Są to organizmy roślinne pasożytnicze,mogące wywoływać różne schorzenia struktur rogowaciejących tzn.. naskórka , paznokci i włosów. Dzięki zdolności wytwarzania pewnych enzymów grzyby te (dermatofity) mogą wnikać i rozmnażać się w keratynie zakażając skórę i jej przydatki.
Rozpoznanie grzybicy potwierdza się specjalnymi testami laboratoryjnymi( badanie mikroskopowe,hodowla) .Do badań pobiera materiał z miejsc chorobowo zmienionych .Grzyby chorobotwórcze mogą wywołać m.innymi następujące schorzenia : grzybice skóry gładkiej ciała, grzybice paznokci, grzybice skóry owłosionej głowy, grzybice pachwin, grzybice stóp, grzybice twarzy, grzybice rąk grzybice narządów płciowych.
Grzybica jest chorobą zakaźną przenosi się z człowieka na człowieka można się ja również zarazić od zwierząt .Można się ja zarazić od drugiego człowieka bezpośrednio przez kontakt osobisty , lub pośrednio przez kontakt z przedmiotami uzywanymi przez osobe zakażona reczniki,buty ubrania. Grzebień, urządzenia użyteczności publicznej,toalety itp.
Na skórze grzybice powoduja ogniska rumieniowo złuszczające z towarzyszącym świądem,
Na skórze owłosionej głowy powodują powstanie ognisk przerzedzenia włosów i wyłysieńs, paznokcie zakażone grzybicaa staja się żółte,pogrubiałe,kruche.
W leczeniu grzybicy stosujemy w zależności od rozpoznania maści lub tabletki .
dr Roman Prończuk
Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm


Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl