Grzybica skóry

lekarze specjaliści > Grzybica > Grzybica skóry

Specjaliści Radzą

Grzybica skóry

Jeśli chodzi o grzybice skóry, to są to najczęściej swędzące zmiany rumieniowe, w obrębie których występuje złuszczanie naskórka, na obwodzie ognisk chorobowych występują często drobne swędzące pęcherzyki. Ogniska te powiększają się, mogą się rozsiewać i powiększać. I tu wracam jeszcze raz uwagę na konieczność wykonywania badań mikologicznych. w celu postawienia szybkiej i trafnej diagnozy co umożliwia skuteczne leczenie tego schorzenia

Zmiany grzybicze występujące na owłosionej skórze głowy, dotyczą głównie dzieci. Widoczne są wówczas na głowie dziecka okrągłe ogniska chorobowe w obrębie których wstępuje złuszczanie naskórka a włosy są znacznie przerzedzone Jest to trudne do leczenia schorzenie, wymagające od pacjenta dużej konsekwencji i cierpliwości a od lekarza dużego doświadczenia. Często oprócz przejmowania leków konieczna jest także depilacja chorych włosów.

Są miejsca na ciele człowieka, gdzie grzybica występuje stosunkowo częściej . Są to przede wszystkim stopy i paznokcie stóp. Na skórze gładkiej , najczęściej grzybica występuje w fałdach skórnych , w okolicy międzypalcowej stóp i rąk i w fałdach pachwinowych , pachowych lub pod piersiami. Stosunkowo najrzadziej spotykamy się obecnie z grzybicami owłosionej skóry głowy.

dr Roman Prończuk
Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm


Zobacz więcej >>

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl