Grzybica - leczenie

lekarze specjaliści > Grzybica > Grzybica - leczenie

Specjaliści Radzą

Grzybica - leczenie

W leczeniu grzybicy stosuje się leki doustne i do użytku zewnętrznego. W ostatnich latach nastąpił znaczny postęp w leczeniu grzybic .Obecnie dysponujemy nowoczesnymi bardzo skutecznymi lekami przeciwgrzybiczym które znacznie poprawiły skuteczność leczenia tego przewlekłego schorzenia. Mam tu na myśli szczególnie dwa preparaty doustne o nazwie Lamisil i Orungal. W leczeniu grzybicy paznokci Lamisil stosuje się w tzw. terapii ciągłej przyjmując 1 tabletkę dziennie przez 3 m-ce, Orungal natomiast zaleca się w terapii plusowej stosując zwiększoną dawkę leku w ciągu 7 dniu każdego z trzech miesięcy leczenia. Oba preparaty są bardzo skuteczne. Wyboru odpowiedniego preparatu dla konkretnego schorzenia dokonuje lekarz dermatolog na podstawie badania pacjenta i oceny badania mikologicznego które dostarcza często nie zastąpionych informacji o etiologii zakażenia co umożliwia szybkie i skuteczne wyleczenie. W leczeniu grzybicy innych okolic ciała o niewielkim nasileniu często wystarczające jest leczeni nowoczesnymi preparatami zewnętrznymi np. Lamisil (krem, płyn, żel, aerozol)
Istnieją metody alternatywne leczenia grzybic, np. w leczeniu grzybic paznokci można próbować takich metod jak : rozpuszczanie płytki paznokciowej, borowanie płytki paznokciowej, stosowanie lakierów przeciwgrzybiczych lub wręcz usuwanie chirurgiczne płytek paznokciowych. Jednak te metody stosuje się bardzo rzadko .Wiele z nich jest bardzo mało skuteczna.
Jeśli zauważą Państwo na swoich paznokciach lub na stopach zmiany, o których mówiłem, czyli zdrowe do tej pory stopy nagle zaczną się złuszczać i swędzieć, pięty zaczną twardnieć i pękać a w okolicy międzypalcowej lub na zgięciach na podbiciu pojawią się pęknięcia czy złuszczanie, wtedy zalecam jak najszybszą wizytę u lekarza dermatologa, gdyż może to być grzybica.

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl