Grzybica: Jak uniknąć zakażenia?

lekarze specjaliści > Grzybica > Grzybica: Jak uniknąć zakażenia?

Specjaliści Radzą

Grzybica: Jak uniknąć zakażenia?

Nie należy pożyczać ani nosić cudzego obuwia, kapci, butów, grzebieni do włosów, ręcz - ników ani bielizny osobistej. Jeżeli korzystamy z urządzeń publicznych typu łazienki baseny, sauny, prysznice, dobrze jest wtedy używać obuwia, ograniczającego bezpośredni kontakt z powierzchnią, podłogą.

Nie należy pożyczać ani nosić cudzego obuwia, kapci, butów, grzebieni do włosów, ręczników ani bielizny osobistej. Jeżeli korzystamy z urządzeń publicznych typu łazienki baseny, sauny, prysznice, dobrze jest wtedy używać obuwia, ograniczającego bezpośredni kontakt z powierzchnią, podłogą. Po kąpieli należy się dokładnie wycierać, zwłaszcza okolice fałdów skórnych. Grzyby chętnie bytują w miejscach wilgotnych – nie ułatwiajmy im życia.

Teoretycznie grzybicą można zarazić się także przez podanie ręki, zwłaszcza gdy zmiany chorobowe na rękach mocno się złuszczają , wtedy zakażone kawałki naskórka mogą przykleić się do naszej ręki i spowodować zakażenie.

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl