Grzybica – drogi zakażenia i objawy choroby

lekarze specjaliści > Grzybica > Grzybica – drogi zakażenia i objawy choroby

Specjaliści Radzą

Grzybica – drogi zakażenia i objawy choroby

Grzybica to choroba skóry wywołana przez grzyby. Grzybica skóry najczęściej atakuje miejsca odsłonięte, które są najbardziej narażone i podatne na zakażenie. Grzybica skóry przede wszystkim objawia się łuszczeniem się skóry, zaczerwieniem oraz świądem. Miejsca zaatakowane przez grzybicę swędzą. Grzybicą skóry można zarazić się przez używanie wspólnych ręczników, gąbek, bielizny, obuwia z osobą chorą. Infekcje grzybicze także częściej dotykają osoby ze słabsza odpornością, stosujące przewlekle antybiotykoterapię czy sterydy. Uczęszczając w miejsca publiczne takie jak np. basen, siłownia, sala gimnastyczna należy pamiętać o tym aby zawsze mieć klapki lub inne obuwie, ponieważ spacerowanie na boso po podłodze w takim miejscu znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na grzybicę. Inna możliwość zakażenia wiąże się dużą wilgotnością skóry, przez co osoby cierpiące na nadpotliwość należą do grupy osób narażonych na rozwój choroby. Obserwując pierwsze niepokojące objawy grzybicy, należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu podjęcia leczenia. Nieleczona grzybica prowadzi do powstania głębszych nacieków i guzków.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl