Grzybica stóp

lekarze specjaliści > Grzybica > Grzybica stóp

Specjaliści Radzą

Grzybica stóp

Grzybica stóp to bardzo powszechna dolegliwość. Cierpi na nią blisko piętnaście procent populacji. Na schorzenie to są narażone osoby, które regualrnie korzystają z basenu. A to dlatego, że ciepło i wilgoć stanowią idealne środowisko dla rozwoju grzyba. Ryzyko złapania grzyba dodatkowo zwiększają otarcia skóry oraz obniżona odporność organizmu.
Na szczęście istnieje kilka sposobów na uniknięcie infekcji grzybiczej. Przede wszystkim należy unikać chodzenia na bosaka w pływalni, pod publicznym prysznicem czy na mokrych płytkach łazienkowych. Na basenie należy zawsze mieć ze sobą klapki. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w specjalne, plastikowe buty, które chronią przed złapaniem grzyba również w wodzie, bowiem można w nich pływać. Po wyjściu z wody powinno się opłukać stopy pod bieżącą wodą. Dodatkowo warto osuszyć je chłonnym ręcznikiem. Suche muszą być przede wszystkim obszary między palcami. Na rynku istnieją też specjalne preparaty - kremy oraz pudry, które nałożone na stopy, stanowią doskonałą ochronę przed niebezpiecznym grzybem.
Po czym poznać, że nasze stopy zaatakował grzyb? Podstawowe objawy infekcji to świąd i zaczerwienienie skóry. W kolejnej fazie infekcji może pojawić się pękanie i łuszczenie. Jeśli zaobserwowałeś u siebie któryś z wymienionych objawów, zgłoś się do lekarza. W międzyczasie możesz też udać się do apteki po preparat przeciwgrzybiczy. Warto też, by skonsultował się z dermatologiem.

Zobacz więcej>>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl