Leczenie grzybicy

lekarze specjaliści > Grzybica > Leczenie grzybicy

Specjaliści Radzą

Leczenie grzybicy

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się infekcji grzybiczej jest zastosowanie leku przeciwgrzybiczego. Warto z niego skorzystać od razu po zauważeniu pierwszych objawów schorzenia. Leki tego typu są dostępne w każdej aptece, bez recepty. Wczesne symptomy zakażenia grzybiczego to swędzenie i łuszczenie się naskórka. Kiedy się już pojawią, nie próbujmy zwalczać ich domowymi sposobami. W ten sposób na pewno nie pozbędziemy się grzybicy. Zalecane w przypadku pojawienia się pierwszych objawów grzybicy metody - częste mycie i moczenie nóg w wodzie - mogą tylko nasilić problemy ze stopami. A to dlatego, że wilgoć jest najlepszym środowiskiem dla grzybicy.
Wbrew powszechnie panującej opinii, istnieje spora szansa na szybkie pozbycie się grzybicy. Warunkiem koniecznym jest zastosowanie wyżej wymienionych leków. Jeśli preparat jest skuteczny, stopy odzyskają zdrowie już po siedmiu dniach od pierwszej aplikacji. Należy wiedzieć, że tylko nieleczona grzybica wykazuje skłonność do nawracania. Nieprzerwane stosowanie leków przeciwgrzybiczych może uchronić nas przed kolejnym atakiem drożdżaków.
Oczywiście może się również zdarzyć, że mimo zastosowanie zalecanych leków, objawy grzybicy nie ustąpiły. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy pojawienie się pierwszych symptomów zostanie zbagatelizowane przez zakażonego. W takiej sytuacji należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Warto wiedzieć, że nieleczona grzybica szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała. Może przenieść się między innymi na paznokcie, powodując ich kruszenie, żółknięcie, a potem nawet zielenienie. Grzybica paznokci nie dość, że powoduje dolegliwości bólowe, to jeszcze jest trudna do wyleczenia.

Zobacz więcej>>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl